ELBLAG-UNDERGROUND / DTC

forum elbląskiego undergroundu

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-09-19 17:05:25

MuzycznyElbląg

Member

Zarejestrowany: 2010-01-25
Posty: 46
Punktów :   

Mulled Wine akustycznie w Bibliotece Elbląskiej, recenzja (T. Sulich)

Koncert rozpocząć miał się o godzinie 18 ale już przed tym czasem w sali audiowizualnej zaczęło się robić ciasno. Organizatorzy chyba nie przewidzieli takiego zainteresowania występem młodych elblążan. Jednak nie od dziś wiadomo, że prawdziwi fani rockowego grania nie są zbyt wymagający i zadowolą się kawałkiem wolnej przestrzeni na podłodze czy schodach. Tak więc w wypchanej po brzegi sali chwilę po godzinie 18 Mulled Wine zaczęło swój występ.

Poza tym, że był to koncert akustyczny wyróżniał się również tym, że grupa wystąpiła w poszerzonym składzie. Zespół wsparły dwie dziewczyny odpowiedzialne za skrzypce (Eliza Falkowska) oraz flet (Agata Wysocka). I tu moje pierwsze słowa uznania. Wzbogacenie akustycznego setu tymi dwoma instrumentami dało naprawdę świetny efekt. Aranżacje były przemyślane a utwory nabrały dzięki temu nieco folkowego klimatu.


Sama muzyka Grzanego Wina to w prostej linii dźwięki jakie na początku lat 90tych zrodziły się w Seattle. Naleciałości tamtej sceny, kapel pokroju Pearl Jam, są w ich twórczości bardzo wyraźne. Nie jest to w sumie zarzut, bo mimo tego, że tak naprawdę nic nowego do muzyki nie wnoszą to jednak to co robią, robią bardzo dobrze. I fajnie, że poza tradycyjnymi „elektrycznymi” koncertami próbują również kameralnego, akustycznego grania. Z mojej strony polecam chłopakom dłuższą współpracę z obiema paniami bo bardzo fajnie to wypada a i nie jest zbyt popularne wśród młodych zespołów rockowych.


Ideą akustycznych występów jest stworzenie ciekawej atmosfery w relacji muzyk-odbiorca. I według mnie chłopaki (i dziewczęta) bardzo dobrze się w tej konwencji  sprawdzili – o czym niech zaświadczy chociażby to, że musieli po raz drugi zagrać Intoxication – w ramach bisu oczywiście. Szkoda, że była tylko jedna świeczka, bo gdyby zastąpić sztuczne światło większą ilością świec mogłoby być jeszcze ciekawiej.
       
                                                                                                       
Tomasz Sulich



http://muzycznyelblag.pl/?page=articles&cat=1&art=892

http://gotycka.pl/

http://www.myspace.com/mulledwinepl

www.muzycznyelblag.pl
www.youtube.com/user/muzycznyelblag
www.lastfm.pl/user/MuzycznyElblag
www.myspace.com/muzycznyelblag

Offline

 

#2 2010-09-19 19:36:04

muzYk

Member

Zarejestrowany: 2006-05-18
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Mulled Wine akustycznie w Bibliotece Elbląskiej, recenzja (T. Sulich)

tomek to muj pszyjaciel


Rock Hard, Ride Free

Offline

 

#3 2010-09-19 19:53:06

Bathory

Member

Zarejestrowany: 2006-06-11
Posty: 103
Punktów :   

Re: Mulled Wine akustycznie w Bibliotece Elbląskiej, recenzja (T. Sulich)

oh paweł... wzruszyłem się <3

Offline

 
Polecamy stony:
Psycholog Elblag

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl