ELBLAG-UNDERGROUND / DTC

forum elbląskiego undergroundu


#1 2008-09-18 11:39:23

Svenovsky

Member

Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 146
Punktów :   

za co nie lubimy Elbląga :(

Jest temat, w którym dzielimy się pozytywami, to teraz pora na negatywy. Za co nie lubisz Elbląga?

Offline

 

#2 2008-09-18 20:20:00

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

za brak sensownego lokalu na koncerty
za brak uczelni która przyciągałaby ludzi z dalszych rejonów niż Malbork
za Svena który ciągle siedzi na necie
za brak imprez na które z chęcią bym poszedł (bo jakieś tam są na Odzieżowej 12 )

Offline

 

#3 2008-09-22 11:54:50

Svenovsky

Member

Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 146
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

gregor napisał:

za brak sensownego lokalu na koncerty
za brak uczelni która przyciągałaby ludzi z dalszych rejonów niż Malbork
za Svena który ciągle siedzi na necie
za brak imprez na które z chęcią bym poszedł (bo jakieś tam są na Odzieżowej 12 )

A to ciekawe, bo dziś wszedłem tutaj po raz pierwszy od czterech dni.
Rozumiem, że aby nie być posądzonym o "ciągłe siedzenie na necie" musiałbym pojawiać się raz w miesiącu?
Z resztą punktów jak najbardziej się zgadzam.
I dorzucam powolną komunikację miejską oraz fakt, że większą część elbląskiego społeczeństwa stanowią ludzie bawiący się na "Leszczach" i uważający pokaz ogni sztucznych za wydarzenie roku.

Offline

 

#4 2008-10-11 13:46:17

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

ja nie lubię Elbląga za ulice Nitschmana i parking przed sądem, a także Mytych company za stawianie budynków w bezsennsownych lokalizacjach (mimo że stawiają je sprawnie i szybko).

Offline

 

#5 2008-10-17 13:36:06

Svenovsky

Member

Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 146
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

A co apolityczny róg to bezsensowna lokalizacja?
Wg mnie bardzo dobrze, że powstał tam budynek. Jeszcze ta obstawiona płotem dolina rospudy powinna być zagospodarowana w końcu. Może być nawet parking. (tylko nie wiem jak by tam miał dojazd być poprowadzony )

Offline

 

#6 2008-10-17 15:04:48

Morda z bagien

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 161
Punktów :   
WWW

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

dobrze ze zbudowali cos tam, ale sam projekt jest syfiasty a jego gabaryt sprawia ze jest hujosko niedialogiczny z reszta budynków (dla nich zbyt wysoki) a równocześnie za niski by stanowić godną dominantę w tamtym miejscu.

no w sumie nie lubię elblaga własnie za jakość architektury: wszystko sprowadza się do jakiegoś postmodernistyczno historyzującego mydła dla plebsu, lub do stylistycznego ideału kolumienkowej chatki Blejka Karingtona z dynastii czy Beverly hills 9021000, którą to klasa nowowykwintnych chce zaimponować reszczie cabanów do których sam się zaliczam w 2087%

Na bank mytych kompany jest źródłem wszelkiej architektonicznej hujozy tego miasta, na bank 100%

Offline

 

#7 2008-10-17 16:26:25

Svenovsky

Member

Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 146
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

Hm w sumie racja. Jedyna dobra architektura w EG to ta przedwojenna. Była chociaż funkcjonalna.
Ewentualnie parę egzemplarzy kamienic na Starym.

Offline

 

#8 2008-10-19 13:17:24

pablosza

Member

1307048
Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 162
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

marudzicie ale kurwa macie racje

sentymentalni wrazliwcy nie maja lekko hehe

tez po cichu placze za kazdym starym kawalkiem muru ktorego juz nie ma. a nowe budynki rozrywaja moja dusze na strzepy
czy to wyznanie jest dobre na elblag underground?

dobrobyt spowszechnieje to ludzie z nudow pewnie zaczna sie interesowac bardziej forma/kompozycja/itd, ale tego miasta juz nie naprawia. zostaje sponiewierany sentyment

tak tak czarna wizja

Offline

 

#9 2008-10-23 17:30:23

Morda z bagien

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 161
Punktów :   
WWW

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

jakis czas temu miałem zaszczyt przejrzeć wszystkie egzemplarze najwykwintniejszego polskiego czasopisma o architekturze, czyli "Architektura" (potem "Architektura- murator"), łącznie od 1953 do 2008 i przez te wszystkie lata z Elbląga opisywane były jako godne uwagi tylko 2 budynki : Światowid oraz:

http://img216.imageshack.us/img216/6236/swenmw8.jpg


czyli Swen powinienes się cieszyć bo jako jeden z nielicznych tego miasta zamieszkujesz (czy moze juz nie) w dobrze zaprojektowanym budynku, wiec nie pisz bzdur jesli nie wiesz czym jest prawdziwy funkcjonalizm KURWA człowieku - krew mnie tu zalewa obficie, moszing metal z głosnika nadlatujacy jeszcze to podbija te nienawiść!!!!!!!!!

Offline

 

#10 2008-10-23 17:31:24

Morda z bagien

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 161
Punktów :   
WWW

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

ej Pablosz: zamieść tu jakies projekty twojego Taty

Offline

 

#11 2008-10-26 11:03:44

Svenovsky

Member

Zarejestrowany: 2006-05-17
Posty: 146
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

Darsonie, dlaczego się wściekasz? Czy ja napisałem, że narzekam na swoje osiedle? Co prawda mój blok pęka na pół a pod oknami od rana stoją żule, ale traktuję to jako signa tempori.
Sam jednak zauważyłeś, że moje osiedle to jeden z nielicznych wyjątków.
Więc w czym problem? Podzielamy pogląd. Ty masz więcej do powiedzenia w tej materii, ja patrzę okiem dyletanta. Jednakże moje laickie podejście nie przeszkadza mi w wyciąganiu wniosków na temat wyglądu czy funkcjonalności PRLowskiej zabudowy. Zwłaszcza, że patrząc przez pryzmat teraźniejszości, doskonale widać, jak komunalna zabudowa czasów Gierka dziś się spisuje.
Środkiem służącym zmianie czy rozwojowi poglądów służy polemika, tak więc, jeżeli uważasz, że plotę bzdury, wskaż mi argumenty kontra zamiast pisać, iż krew Cię zalewa. Może sam się czegoś nauczę mając do czynienia z kimś, kto na pewno bardziej zna się na rzeczy.

Offline

 

#12 2008-10-26 11:24:45

Morda z bagien

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 161
Punktów :   
WWW

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

ej Sven: wyluzowanie zrób: po prostu jak leci defkor moszing hardcore-metal z głośnika to na wszystko moja krew nakapuje i zalewa w konsekwencji i nie chce mi sie tu żadnej dyskusji o rozwijaniu pogladuw robić: Polakiem jestem i gdy leci bitdałn mnie nie obhujujesz i to wystarcza no wiesz no już zakańczam bo placki ciepłe z twarogiem a twaróg dobry wiejski.....................................

Offline

 

#13 2008-10-26 13:34:30

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

akurat Twoje bloki Sven to są przedgierkowskie. ja tam mam pewną słabość do 10 piętrowców. nie uważam że ich za błąd, ale patrzę głównie pod względem funkcjonalności. za to zabudowa Jaru, albo część nowych osiedli domków jednorodzinnych jest dla mnie bardziej przerażająca niż Zawada czy bloki na Malborskiej.

Offline

 

#14 2008-10-26 14:52:51

Morda z bagien

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 161
Punktów :   
WWW

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

Sven : Ty w sumie masz racje z taktykami na forach, z tym swoim zaangazowaniem i racjonalna precyzja, ale nie wymagaj tego ode mnie. nie mam do tego cierpliwości, nie lubie obsługiwać tego wynalazku. jak cos pisze to raczej zeby mozna było sie posmiać. specjalistą od architektury nie jestem więc nie bedę Twoich błędów wykazywał bo nie jestem nauczycielem: książki warto czytać i arch blogi przeglądać w tej sprawie

Offline

 

#15 2008-11-01 16:36:13

Pam777

Member

2271232
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 10
Punktów :   

Re: za co nie lubimy Elbląga :(

oj tak. teraz bedziecie sie bic  architekture? nice
bloki na malborskiej i tak stoja duzo dluzej niz stac mialy ;]
a co do osielda svenowskiego.. coz.. zuliki są, to ci co nie pozdawali szkol na miasteczku ;p i tam zostali


Samodoskonalenie to masturbacja.

Offline

 
Polecamy stony:
Psycholog Elblag

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plSerwis komputerowy piastów maltańczyk szczeniak cena winietki ślubne noclegi Świnoujście barbet szczeniaki