ELBLAG-UNDERGROUND / DTC

forum elbląskiego undergroundu

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-08-05 11:42:25

manife

Administrator

3214818
Zarejestrowany: 2006-05-15
Posty: 195
Punktów :   

Reaktywujemy O S T - R O C K !!

Reaktywujemy  O S T - R O C K !!

3.11.2007 w klubie muzycznym "Młyńskie Koło" odbędzie się ... O S T - R O C K ...
... przegląd zespołów (konkurs) + koncert zaproszonych gości ...

Zespoły chcące wziąsc udział w części konkursowej proszone są o pobranie
i zapoznanie się z regulaminem przeglądu oraz pobrania - wypełnienia i przesłania karty zgłoszeniowej.
Regulamin / karta zgłoszenia do pobrania
www.gart.prv.pl

Offline

 

#2 2007-08-05 13:16:27

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

dodam jeszcze jedną przydatną informacje - MIEJSCE - OSTRÓDA .

Tomkowi się zapomniało (albo uznał to za mało istotne hihi).

sam OST-ROCK to impreza ze sporą tradycją, tak więc młode zespoły - zgłaszać się !!

Offline

 

#3 2007-10-24 21:54:31

g.art - groh

Member

Skąd: Ostróda
Zarejestrowany: 2006-10-04
Posty: 80
Punktów :   
WWW

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

OST-ROCK 2007 UndergrounD Fest! 3 listopada w klubie Młyńskie Koło w Ostródzie odbędzie się kolejna edycja legendarnego już festiwalu O S T - R O C K. Historia OSTROCK'a sięga początku lat 80 tych, kiedy życie miało inny wymiar a najbardziej poszukiwanym towarem była kartka na mięso.

Trochę historii:
Był rok 1983, kilku ówczesnych pracowników Miejskiego Domu Kultury zaczęło organizować przegląd zespołów z Ostródy i okolicy, który przybrał nazwę OST-ROCK. Miejsce koncertów było uzależnione od sytuacji polityczno-społecznej w mieście i często nie było znane do ostatniej chwili.
Muzyków gościły min. Aula LO, bar Bistro, sala widowiskowa MDK, klub ZNTK, sala gimnastyczna LE, stadion międzyszkolny. Sztandarową ostródzka kapela w tamtych czasach był Magister z Wyciętą Przysadką Mózgową, który kilka razy był zwycięzcą przeglądu a w 1988 zawędrowali do złotej dziesiątki OMPP. Inne zespoły występujące w tamtym czasie to min.: Blues Children, Klaps, Policja w Krainie Czarów, Rzeka Czasu, Positive Vibration, Nasza Rozgłośnia, I.R.A (ajra), Napalm, Choroba K., Naga Prawda i wiele innych.

W 1989 roku odbył się ostatni komunistyczny OST-ROCK. W latach 90tych impreza odeszłaby w zapomnienie gdyby nie Piter, Marian i Petara, którzy pałali chęcią zrobienia "czegoś". Dwóch pierwszych tworzyło znany w tamtych czasach zespół POSITIVE. Postanowili reaktywować OST-ROCK a na miejsce festivalu wybrali nie istniejący już a swego czasu kultowy PAKAMERA PUB EB. Odbyły się dwie edycje w 95 i 96 roku W obu przypadkach zwycięzcą konkursu został zespół AGONYA a nagrodę publiczności zdobył zespół GNOM. Oprócz nich na scenie pojawili się: Miś Fiodorek, Thule, Halba, Por, Credo, Alinoe, The Notten Fish, Naga Prawda, Paniczny Krzyk Bakterii, Erupcja, Czerwone Krwinki, Faya, Shalalana, Positive.

Znów kilka lat przerwy i w 2001 roku z inicjatywy Artura "Many" Munje szefa ostródzkiego Biura Promocji Miasta oraz Piotra "Pitera" Kolaja reprezentującego agencje Positive Music Promotin festival znów odżył. Podczas trzech edycji, które odbyły się na dziedzińcu zamku ostródzkiego wystąpiło ponad 40 wykonawców a laureatami festivali byli:
SKAUCI, IKARION, LAST ZGREDAS, TRIQUETRA, AVE LION, PROJECT ZION, LEE ILJJAH, ORANŻADA, PARALIZ BAND.

W roku 2004 festival zmienił nazwę na OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL, na którym główny nacisk położono na prezentacje muzyki reggae a który jest w tej chwili jednym z największych festivali reggae w Europie.

Tym samym naturalną drogą ewolucji OSTROCK (przegląd zespołów rockowych) przestał istnieć. W 2007 roku Ostródzka Nieformalna Inicjatywa G.art.-gruuup reprezentowana przez "GroHa" i "Kwiatka" korzystając z przychylności Biura Promocji Miasta i akceptacji Positive Music Promotion, jako właściciela znaku towarowego "Ostrock", zapragnęła przywrócić dawny kształt festivalu i dać szanse młodym zespołom prezentującym mocniejsze odcienie muzyki rockowej.

Zainteresowanie przeglądem jak się okazuje jest całkiem spore, spośród ponad 70 zgłoszeń kapel z całego kraju prezentujących różne style/odcienie undergroundowego rocka do koncertu konkursowego OST - ROCK UndergrounD FesT 2007 zostali zaproszeni:

    * THAT'S ALL SHE WROTE - Olsztyn
    * MAYPOLE - Milanówek
    * MONOLIT – Olsztyn/Nidzica
    * BORSUX BROS. – Morąg/Pułtusk
    * KABOOM! - Koszalin
    * THE ROOSTERS - Warszawa

Przyznane zostaną dwie nagrody:
- nagroda jury: 1000 zł,
- nagroda publiczności: 500 zł.
Obie ufundowane przez Burmistrza Miasta Ostróda.

Jako goście specjalni zagrają:

    * INRI - weterani polskiej sceny punk rock grający nieprzerwanie od ponad 16 lat! NIE MA SIŁY NA TYCH Z PIŁY !!
      www.inri.band.pl
    * ILEGALITY - niesamowicie energetyczny band ze Słowacji. www.ilegality.org

Organizatorzy: G.art. - gruuup , Biuro Promocji Miasta Ostróda.
Fundator Nagród: Burmistrz Miasta Ostróda.
Sponsorzy: Positive Music Promotion, CKiS, BlackTeam Design, Mitro, Casper,Yoona.
Patronat: Band.pl, WM.pl, Orientacja.pl, Independent.pl, Rumor.pl, Punkserwis.org.

W imieniu organizatorów zapraszamy 3.11.2007 do klubu muzycznego Młyńskie Koło w Ostródzie, start: 19.00 wstęp: 10zł

http://img521.imageshack.us/img521/3840/plakat750db3.jpg

Ostatnio edytowany przez g.art - groh (2007-10-24 21:59:13)


Underground Music Artistic Agency G.@rt - http://www.gart.band.pl

Offline

 

#4 2007-10-25 17:01:51

oleandra

Member

Skąd: ldz / eg
Zarejestrowany: 2007-02-03
Posty: 243
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

3 :> moge jechac:D nawet jako driver! :>

Offline

 

#5 2007-10-26 21:27:04

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

a furke masz? może bym sobie jakieś browary strzelił

Offline

 

#6 2007-10-26 22:27:41

oleandra

Member

Skąd: ldz / eg
Zarejestrowany: 2007-02-03
Posty: 243
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

furke sie zalatwi tylko jako swiezy kierowca jezdze ostroznie:) to kto jedzie ?

Offline

 

#7 2007-10-26 22:55:03

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

no jak kto: piękni, młodzi i bogaci hehe. ja się mogę pisać, aczkolwiek Ostróda i ja to złe połączenie.

Offline

 

#8 2007-10-27 11:37:29

oleandra

Member

Skąd: ldz / eg
Zarejestrowany: 2007-02-03
Posty: 243
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

oj! nie marudz!

Offline

 

#9 2007-10-27 14:54:28

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

o co Ci chodzi? nikt nie marudzi. stwierdzam fakty. moje wizyty w ostródzie kończyły się do tej pory tak:

pobudka w Tczewie, zamiast Malborku
grypa
mega chujowa kłótnią z dziewczyną
zniszczeniem karty sim
zjebany humor przez osoby których nie chciałem spotkać

teraz to marudzenie , no ale z sympatycznym drajwerem i reszta ekipy może będzie lepiej

Offline

 

#10 2007-10-28 10:55:27

oleandra

Member

Skąd: ldz / eg
Zarejestrowany: 2007-02-03
Posty: 243
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

ale wazelina oka to zbieraj ekipe!:>

Offline

 

#11 2007-10-28 11:57:00

kurka

Member

9394291
Zarejestrowany: 2007-10-20
Posty: 631
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

hyhy a gregor znowu szerzy defektyzm !!!!!

heh Ostróda kolebka polskiego reggae tym razem w wydaniu hc ciekawe !!! jak siły wyższe pozwolą to dziabniemy tą bibkę !!!


ko ko ko ko ...

Offline

 

#12 2007-10-28 12:56:27

gregor

Member

Zarejestrowany: 2006-05-16
Posty: 679
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

kurka napisał:

hyhy a gregor znowu szerzy defektyzm !!!!!

heh Ostróda kolebka polskiego reggae tym razem w wydaniu hc ciekawe !!! jak siły wyższe pozwolą to dziabniemy tą bibkę !!!

to jeszcze mi wytłumacz czym się rożni defektyzm od defetyzmu, i od kiedy to Ostróda jest kolebką polskiego reggae ??

a Ola niech mi wytłumaczy co to jest wazelina oka.

a co do Ostródy, że mi tam było chujowo to moja sprawa, tak mi się tylko wspomniało. liczę na to, że teraz będzie git i już szykuję wyjściowe spodnie .

Offline

 

#13 2007-10-28 13:24:41

kurka

Member

9394291
Zarejestrowany: 2007-10-20
Posty: 631
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

ałłłłłaaaaa tylko nie bij po oczach bo do domu nie dojdę !!!!

gregor napisał:

to jeszcze mi wytłumacz czym się rożni defektyzm od defetyzmu

różnica jest zasadnicza pierwszy wyraz ma "k" pomiędzy "e" i "t" .... proste hyhy


ko ko ko ko ...

Offline

 

#14 2007-10-28 13:59:02

oleandra

Member

Skąd: ldz / eg
Zarejestrowany: 2007-02-03
Posty: 243
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

wazelina:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wazelina
prosze Cie bardzo gregor

Offline

 

#15 2007-10-28 13:59:24

kurka

Member

9394291
Zarejestrowany: 2007-10-20
Posty: 631
Punktów :   

Re: Reaktywujemy O S T - R O C K !!

gregor napisał:

od kiedy to Ostróda jest kolebką polskiego reggae ??

tu już może być ciężej z udzieleniem zadowalającej cię odpowiedzi ... jedne źródła podają że od upadku Konstantynopola ale twój stary się upiera że od czasów bitwy pod Grunwaldem ... sam nie wiem w którą wersję wierzyć !!!!


ko ko ko ko ...

Offline

 
Polecamy stony:
Psycholog Elblag

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl